Koło łowieckie „ Lis” z Pszowa z wizytą w naszym przedszkolu

Przepiękna sceneria przypominająca las: świeże gałązki świerku, karmnik, zwierzęta, a wśród nich mały, wesoły terier. Kropka, bo tak się wabił mały szczekacz jest psem myśliwskim, który płoszy lisy, nornice, myszy, szczury itp.

Myśliwy z koła łowieckiego w towarzystwie Diany (pani myśliwy) w prosty i przystępny sposób opowiedzieli o życiu zwierząt leśnych i ich zwyczajach. Przypomnieli o tym, że w zimie należy je dokarmiać: słonecznikiem, słoninką, stawiać lizawki .

Najbardziej zaciekawiła dzieci gra na rogach, zwłaszcza kiedy naśladowały płacz zająca, tzw. kniazienie zająca oraz tresura Kropki. Nasza Maja miała okazję spróbować tej trudnej sztuki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki ze zwierzętami leśnymi oraz słodki upominek. To była ciekawa i pouczająca lekcja przyrody!

Katarzyna Kocerba