“Dorośli czytają – dzieci słuchają”

Przedszkolna akcja “Dorośli czytają – dzieci słuchają”, którą zainicjowano w grupie 6 – latków w Publicznym Przedszkolu nr 18 w Wodzisławiu Śląskim powoli nabiera rozmachu. Po rodzicach i starszym rodzeństwie, którzy w październiku uczestniczyli w “poczytankowych” spotkaniach, przyszła pora na osoby, które wykonują pracę o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Dzieci miały już możliwość słuchania literatury, czytanej przez dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, a 4 listopada gościły w przedszkolu kolejnego gościa. Tym razem, 6 – latki wysłuchały opowiadania czytanego przez panią Annę Szweda – Pigułę, która pracuje na stanowisku rzecznika prasowego, w biurze prezydenta miasta. Pani Anna, przyniosła małym słuchaczom torbę z upominkami, atrakcyjnie promującymi Wodzisław Śląski. Wśród nich znajdował się Wodzik – maskotka miasta, pięknie wydany album o Wodzisławiu Śląskim, kredki z logo miasta oraz foldery ze zdjęciami miejsc, wartych odwiedzenia w mieście i okolicy.

Barbara Szuleka