Warsztaty dla rodziców: Kreatywny rodzic – kreatywne dziecko!

Nie od dzisiaj wiemy, że dzieci myślą opierając się na intuicji i często o wiele szybciej wpadają na nowe pomysły, niż dorośli. Jeśli jeszcze rodzice wspólnie z nauczycielami dostarczą im odpowiedniej wiedzy oraz zapewnią atmosferę opartą na życzliwości, zrozumieniu i swobodzie działania, to sukces jest gwarantowany! Mając to na uwadze nauczycielki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Wodzisławiu Śląskim, zaproponowały rodzicom warsztaty pod znamiennym tytułem: Kreatywny rodzic – kreatywne dziecko! Pierwsze – z cyklu spotkań,odbyło się 13.10.2016r. Poprowadzone zostały przez Katarzynę Kocerbę, Gabrielę Krygier – Kuchcińską i Dorotę Cios – nauczycielki pracujące w grupach: Krasnalki i Biedronki.

Przewodnim tematem pierwszego spotkania były kolory tęczy. Rodzice i dzieci mieli okazję ćwiczyć twórcze myślenie, np. wyrażali swój nastrój, wybierając odpowiedni kolor krepiny i uzasadniając swój wybór. Odpowiadali na pytanie:  Co by było, gdyby na świecie nie było kolorów?. Wykorzystując metodę burzy mózgów wymyślali, jak można zmienić salę w „Tęczową krainę”. Co można do tego wykorzystać?Tworzyli w grupach dekoracje, które posłużyły do ozdobienia sali przedszkolnej. Aktywnie uczestniczyli w zabawie ruchowej i tanecznej.

Czas spędzony wspólnie z rodzicami i dziećmi był okazją do ciekawej, kreatywnej zabawy, opartej na wzajemnej życzliwości i partnerstwie.

Katarzyna Kocerba