Kreatywna jesień w PP 18

“Kolory, smaki i cudaki” to temat zajęć twórczych, które odbyły się 20 października w grupie Bajomisiów i Motylków. Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci Pani Jesień, która stąpając delikatnie po liściastym dywanie i tajemniczo szeleszcząc kolorową suknią, przyniosła do przedszkola kosz pełen darów. Zachwycone przedszkolaki piosenką i tańcem podziękowały gościowi za piękny prezent, po czym z entuzjazmem udały się do otwartych przez Panią Jesień pracowni “Pod jesiennym drzewem”. W pracowni kulinarnej dzieci robiły smaczne i zdrowe kanapki, a w licznych pracowniach artystycznych “wyczarowywały” jesienne ludki, stworki, zwierzaki, kolorowe listki i serwetki ozdabiane warzywnymi i owocowymi stempelkami. Tworząc z wykorzystaniem różnorodnych materiałów przedszkolaki miały okazję wykazać się fantazją, pomysłowością i własną inwencją twórczą. Uśmiech na twarzach, błysk zadowolenia i radość w oczach małych artystów, świadczyły o tym, że wszelkie ich działania były po prostu… wspaniałą zabawą. Efekty pracy przedszkolaków przeszły najśmielsze oczekiwania. Bajecznie kolorowe ptaszki, ślimaki, ludki, pająki i precyzyjnie tkane pajęczyny wspaniale prezentowały się zawieszone na jesiennym drzewie. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z gościem zasiadły do stołów pełnych apetycznie wyglądających kanapek podanych na kolorowych serwetkach. Aż przyjemnie było patrzeć, jak wszyscy z apetytem pałaszują kanapki. Zadowolona z gościnności przedszkolaków i wspólnej zabawy Pani Jesień pożegnała się obiecując kolejną wizytę za rok. Dzieci z żalem żegnały uroczą Panią Jesień. Ten dzień pełen atrakcji i niezapomnianych przeżyć na długo zostanie w pamięci dzieci i na fotografiach.

Jadwiga Matuszek