Krasnalki z wizytą w Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim

Z wielką radością Krasnalki  goszczą w swoich przedszkolnych progach rodziców. Z przyjemnością również odwiedzają ich w miejscach pracy. Bowiem to co zobaczą, doświadczą, przeżyją, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Pani Weronika Stosór – Gunerka jest nauczycielką i jednocześnie mamą jednego z Krasnalków o wdzięcznym imieniu – Maja. To właśnie dzięki niej mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda szkoła – a dokładnie gimnazjum, w którym pracuje.

Dzieci z przejęciem zasiadły przy stolikach – w jednej z klas i ze skupieniem słuchały pani Weroniki, która opowiadała i pokazywała za pomocą rzutnika zdjęcia z życia szkoły. Następnie – jak nakazuje dobre wychowanie, skierowaliśmy się do gabinetu pani dyrektor w celu przywitania się. Zostaliśmy przyjęci z ogromną życzliwością ! Dzięki uprzejmości pani dyrektor Krasnalki miały okazję zobaczyć szkolny radiowęzeł i w praktyce go przetestować. Głos wydobywający się z mikrofonu słychać było w całej szkole, co wzbudzało wśród dzieci falę wesołości i zdumienia. To niewątpliwie była jedna z największych atrakcji tego dnia!

Sala gimnastyczna wszystkich zachwyciła i przedszkolaki czekały tylko na znak, by móc w niej pobiegać. Biblioteka, gabinet pani pielęgniarki i inne pomieszczenia zostały dokładnie zlustrowane – nic ciekawego nie umknęło bystrym oczom Krasnalków.

Zwiedzanie szkoły było ciekawym doświadczeniem nie tylko dla dzieci. Tu pierwsze kroki stawiała wychowawczyni Krasnalków, a było to bardzo, bardzo dawno temu. Zmiany jakie zaszły w szkole przeszły jej najśmielsze oczekiwania.

Z żalem opuszczaliśmy szkołę. Pani Weronika obiecała, że jak tylko znajdzie wolny czas odwiedzi nas w przedszkolu i poczyta dzieciom. Cieszymy się kiedy rodzice aktywnie uczestniczą w naszym przedszkolnym życiu i z niecierpliwością na nich wszyscy czekamy!

Katarzyna Kocerba