Urodziny w przedszkolu

Urodziny to szczególny dzień dla każdego dziecka. Świętowanie urodzin w przedszkolu wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile. Chcemy uczynić ten dzień ważnym i radosnym dla każdego małego solenizanta.

Jubilat siedzi na honorowym miejscu, nauczyciel zakłada mu koronę – symbol, że tego dnia jest najważniejszy. Wszyscy – panie i dzieci śpiewają „Sto lat”, a następnie każdy z osobna składa życzenia. Tego dnia król/królowa może mieć prawo np. do stania w pierwszej parze, pierwszeństwo wyboru zabawki itp. Następnie solenizant częstuje dzieci.

Dopełnieniem celebrowania urodzin jest „URODZINOWY KOSZ NIESPODZIANEK” z którego solenizant wybiera prezent z okazji swojego święta.

Dla dzieci, które obchodziły urodziny w okresie wakacji zorganizujemy “urodzinki w przedszkolu” w dniu 15 września.

Róża Bojda