Laboratorium naukowe w przedszkolu

Aktywność badawcza dziecka jest naturalną metodą poznawania świata, która dokonuje się przez jego samodzielne działanie lub inicjowane przez nauczyciela. Aby rozbudzać i rozwijać dziecięce zainteresowania otaczającą rzeczywistością, w sali 6 latków powstał Kącik Badawczy. Zgromadzone w nim substancje, środki kosmetyczne, przyrządy, przedmioty wykonane z różnych surowców, pomogą przedszkolakom w przeprowadzaniu prostych doświadczeń i eksperymentów. Mali naukowcy pracując w 3 – osobowych zespołach, będą badać zjawiska fizyczne i chemiczne ucząc się współpracy, obserwowania zależności i umiejętności dochodzenia do własnych wniosków. Pierwszy eksperyment “Pływające rodzynki”, mali naukowcy przeprowadzili w poniedziałek 12 września, wyciągając prawidłowe wnioski, po obserwacji pęcherzyków gazowych unoszących rodzynki, wrzucone do słoiczka wypełnionego wodą gazowaną.
Barbara Szuleka