Krasnalkowe zabawy w Bum Bum Rurkową muzyką

Pięciolatki  rozpoczęły swoją przygodę z Bum Bum Rurkami. Krasnali nie trzeba było zachęcać do aktywności. Z ochotą i radością brały udział w zabawach, które miały charakter odprężający, rozluźniający a jednocześnie kształcący.

Zabawy: „Jak się na tym gra”, „Rurki przy muzyce” wykorzystane zostały do zapoznania dzieci ze sposobami wydobycia dźwięku z instrumentu, rozwijały pomysłowość i kreatywność. Natomiast zabawa „Uderz w dłoń, a rurka się odezwie” ćwiczyła koncentrację, uwagę słuchową oraz koordynację ruchową na dźwięk. „Zwierzyniec” – wyśmienicie nadał się do wyciszenia grupy i zachęcenia do swobodnej ekspresji.

Bum Bum Rurki mają różnorodne zastosowanie – wszystko zależy od inwencji twórczej nauczyciela prowadzącego zabawy i ćwiczenia. Jestem przekonana, że na długo zagoszczą wśród Krasnalków i staną się ich najlepszymi pomocnikami w rozwijaniu wyobraźni muzycznej, słuchu muzycznego oraz sprawności ruchowej. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że ćwiczyć każdy może – jeden lepiej, drugi gorzej, ale z takimi instrumentami – sukces gwarantowany!

Katarzyna Kocerba