Dzień Przedszkolaka – dalsze niespodzianki

Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu był bogaty w atrakcje przygotowane dla wychowanków, a także w pozytywne doznania, które były ich udziałem. Gościem niezwyczajnym i niespodziewanym, który odwiedził przedszkolaków był Wodzik – maskotka naszego miasta. Dzieci z radością zaprosiły miłego gościa do zabaw integracyjnych z muzyką, śpiewem i mydlanymi bańkami. Jak przystało na maskotkę, wodzisławski Wodzik przytulał i tańczył z dziećmi oraz przygotował dla nich niespodziankę. “W kolorach herbu miasta” to tytuł rozrywek umysłowych i sportowych z elementami rywalizacji, w których uczestniczyli wspólnie z Wodzikiem starsi przedszkolacy. Dzieci wykazały się w nich kreatywnością, zręcznością i umiejętnością działania w zespole. Odwiedziny Wodzika, zainicjowały realizację treści programowych, dotyczących historii i kultury Wodzisławia Śl. w przededniu 760 – tej rocznicy jego powstania.

Barbara Szuleka