Turniej Sportowy

Od września 2015 roku nasze przedszkole realizuje Program Akademia Zdrowego Przedszkolaka. XVIII Akcja Wiosenno – letnia to przede wszystkim zaproszenie do aktywności.

Dobra zabawa w ruchu” pod takim tytułem odbył się w poniedziałek 06 czerwca na terenie naszego ogrodu przedszkolnego turniej sportowy pomiędzy grupami „Motylków” i „Bajomisiów”. Celem  turnieju było:

-rozwijanie sprawności ruchowej dzieci

-kształtowanie postawy prozdrowotnej

-wdrażanie do współdziałania w grupie oraz zdrowa rywalizacja

Poprzez zabawy i konkursy dzieci mogły wykazać się sprawnością, zwinnością ale także umiejętnością współdziałania. Przedszkolacy z duży zaangażowaniem uczestniczyli w konkurencjach: „Wyścig z piłeczką”, „Tor przeszkód”, „Piramida puszek”, „Kręgle i obręcze”, „Pajęcza sieć”, „Wodna sztafeta” oraz „Łowienie statków”.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Udział w turnieju dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

Aleksandra Szymanowska