Przedszkolaki z 18- tki poznają swój region

Wycieczki autokarowe są coroczną atrakcją najstarszych dzieci z naszego przedszkola. Mają one charakter edukacyjno – rekreacyjny i dostarczają małym podróżnikom wielu niezapomnianych wrażeń. W tym roku, 21 czerwca przedszkolacy z grupy Motylków i Bajomisiów zwiedzały średniowieczny zamek położony w Toszku. W harmonogramie wycieczki znalazły się następujące atrakcje: multimedialna ścieżka edukacyjna “Średniowiecze”w podziemiach zamkowej wieży, zwiedzanie wystawy stałej i czasowych dotyczących historii zamku, zapoznanie z budową zamku przy makiecie, oglądanie panoramy okolicy z punktu widokowego, spotkanie z Białą Damą (duchem toszeckiego zamku) oraz projekcja spektaklu “Legenda o Złotej Kaczce”. Po tak atrakcyjnie podanej dawce historii, dzieci wzięły udział w warsztatach “Plastyczna wędrówka po średniowiecznym zamku”.
Przedszkolacy mieli także okazję do swobodnych i interakcyjnych zabaw na rozległym, trawiastym dziedzińcu zamkowym. Na śląskiej ziemi jest jeszcze wiele innych, ciekawych i pięknych miejsc godnych odwiedzenia. Czasem znajdują się całkiem niedaleko i warto je odwiedzić bez obawy, że nie spełnią oczekiwań dzieci i dorosłych.
Barbara Szuleka