Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl.

W piątek 22 kwietnia br. najstarsze grupy naszego przedszkola a więc „Motylki” i „Bajomisie” udały się do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia  im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.
Po przywitaniu przez pracownika szkoły zostaliśmy po niej oprowadzeni. Dzieci poznały patrona szkoły – Wojciecha Kilara, zobaczyły jego zdjęcia. Następnie poznały sale wykładowe: salę do ćwiczeń umuzykalniających, do indywidualnej nauki gry na skrzypcach oraz flecie oraz salę kameralną. Następnie przedszkolacy uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym specjalnie na ich przyjście. Uczniowie szkoły muzycznej podczas koncertu grali na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, flecie poprzecznym, puzonie, akordeonach oraz trąbce. Dzieci wysłuchały znanych im melodii takich jak: ”Taniec”- E.Griega, „Stary Donald”, „O dwóch osiołkach”, „Wlazł kotek na płotek” czy “Mały marsz”. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się: że fortepian daje dźwięki wysokie i niskie, co to jest Duet, co Trio. Dzieci były zafascynowane umiejętnościami uczniów i wróciły do przedszkola pełne nowych wrażeń i wiedzy.

Ala Szymanowska