Krasnalki – małymi strażakami

Krasnalki wypowiadając się na temat różnych zawodów stwierdziły, że najbardziej podoba im się zawód strażaka. Zaprosiliśmy więc do przedszkola pana Marcin Walasa, który jest tatą Wojtka.

Sprawnie, profesjonalnie i w ciekawy sposób przekazał dzieciom najważniejsze informacje o swoim zawodzie. Krasnale poznały strój strażaka, narzędzia jakie używa w akcji ratowniczej. Pan Marcin zwrócił również uwagę na wypalanie trwa w okresie wiosennym. Przestrzegał przed zabawami zapałkami, zapalniczkami!

Dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w szkoleniu przeciwpożarowym, z których były bardzo dumne! Krasnalki również podziękowały panu Marcinowi za czas nam poświęcony i wręczyły mu drobny upominek.

Dzieci bardzo długo przeżywały spotkanie ze strażakiem, co świadczy o tym, że nauka poprzez osobiste doświadczenia, przeżycia jest niezwykle inspirująca i ciekawa.

Katarzyna Kocerba