Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – film pt.Jill i Joy.

Jill i Joy to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w Jill i Joy zaczyna działać magia. Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód. Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas?

Film wzruszył przedszkolaków i zachęcił do rozmów na temat:

• Co to jest wyobraźnia i jak ją rozwijać?
  • Do czego można wykorzystywać wyobraźnię?
  • Czy wyobraźnia może pomóc w spełnianiu marzeń?

SZKODA, ŻE TO JUŻ KONIEC SPOTKAŃ PRZEDSZKOLAKÓW Z FILMAMI W RAMACH NOWYCH HORYZONTÓW EDUKACJI FILMOWEJ. BAJOMISIE MAJĄ NADZIEJĘ NA KOLEJNE PROJEKCJE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2016/2017.

Jadwiga Matuszek