“Wielkanocne inspiracje” – pisanki przedszkolaków

Czas oczekiwania na Święta Wielkanocne, wypełniony jest w przedszkolach treściami nawiązującymi do pięknych, polskich tradycji ludowych tego okresu. Przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, na których korzystając z różnorodnych materiałów, wykonują z dużym zaangażowaniem plastyczne prace wielkanocne.
W tym roku dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 18 wzięły udział w konkursie pod patronatem miasta Wodzisław Śl. “Wielkanocne inspiracje”. Każde z pięciorga przedszkolaków wykonało samodzielnie pisankę, ozdabiając ją nietypowym tworzywem. Inspiracją dla dzieci była znakomita seria wodzisławskich galaretek. Wykonywanie pisanek z ich pomocą było proste, szybkie i przyjemne, przy okazji dostarczając małym twórcom wielu doznań zmysłowych. Zapach, struktura i smak kolorowych galaretek kojarzy się wszystkim dzieciom bardzo przyjemnie. Pisanki powstały prostą techniką posypywania lub obtaczania posmarowanego klejem jajka, w sypkiej galaretce. Wszystkim wodzisławianom, dorosłym i ich dzieciom przedszkolacy z PP 18 swój pomysł gorąco polecają i za swoje pisanki kciuki trzymają.

Barbara Szuleka