WCK- przedstawienie “Alicja w krainie czarów”

Z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru w dniu 23 marca dzieci z grupy „Bajomisiów” oraz „Motylków” uczestniczyły w WCK w przedstawieniu Teatru Szydło pt.“Alicja w krainie czarów”.

Aktorzy Teatru Szydło zabrali nas w magiczną, pełną przygód pogoń za białym królikiem po drodze spotykając dziwne postacie takie jak: Kot Dziwak, pan Gąsienica, Biały Królik, Tulidildi i Tulidyldam, Niby-żółw , Szalony Kapelusznik czy Królowa Kier.

Podróż Alicji była bardzo ciekawa, barwna, niestety okazała się tylko snem.

Po zakończeniu spektaklu wszyscy widzowie wzięli  udział w warsztatach aktorskich – poznali głównych bohaterów przedstawienia. Chętne przedszkolaki wzięły udział w quizie dotyczącym przygód Alicji. Nasze przedszkole reprezentowały Marcysia oraz Milenka – która ten quiz zwyciężyła. Ponadto dzieci poznały w formie warsztatowej jak działa „Czarny teatr” oraz w jaki sposób można operować przedmiotami w tym teatrze. Na zakończenie spotkania odbył się bankiet, gdzie na dzieci czekały słodycze, owoce i napoje.

Do przedszkola dzieci wróciły pełne nowych wiadomości oraz wrażeń.

Aleksandra Szymanowska