Koncert edukacyjny „Guzikowe figle” – akordeon

20 listopada dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły na terenie naszego przedszkola w koncercie edukacyjnym „Guzikowe figle”- akordeon.
Dzieci poznały nowy instrument – akordeon. Poznały jego budowę oraz sposób gry. Przedszkolacy wysłuchali kilku utworów granych przez panią Esterę na akordeonie. Były to: walc z filmu „Amelia”, „Fik flak”, „Nueve tango”A. Piazzola, Taniec Kaukazki oraz marsz z filmu „Star Wars”. Dzieci odgadywały także po granej melodii z jakiej bajki pochodzi dany fragment. I tak dzieci słyszały fragmenty z bajek „Bolek i Lolek” oraz „Koziołek Matołek”. Ponadto w trakcie koncertu dzieci wykonywały różne ćwiczenia do słyszanej melodii, takie jak: klaskanie, maszerowanie. Chętni przedstawiciele z każdej grupy próbowali zagrać wraz z panią Esterą na akordeonie – jedno dziecko naciskało guziki z prawej strony, drugie z lewej, trzecie rozciągało miech a czwarte zmieniało barwy dźwięku. Jak się okazało gra na tym instrumencie nie jest łatwa, ponieważ oprócz tylu czynności które należy wykonać aby wydobyć dźwięk należy jeszcze czytać nuty.
Koncert ten był bardzo ciekawy i pouczający.

Aleksandra Szymanowska