Akcja Sprzątamy nasze osiedla

W piątek 13 listopada Bajomisie ze starszymi kolegami z SP 10, ZS nr 3  i kolegami z sąsiednich przedszkoli – 15,16,19, uczestniczyły w akcji sprzątania placyków zabaw i skwerków na osiedlu XXX – lecia i Piastów. Dzieci wyposażone w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe z entuzjazmem przystąpiły do działania. Trzeba przyznać, nie było łatwo znaleźć śmieci, bo osiedle XXX- lecia jest bardzo zadbane, jednak dla chcącego… . Przedszkolaki zaniosły zgromadzone w swoich workach śmieci, na umówione miejsce zbiórki wszystkich uczestników akcji, czyli do Rodzinnego Parku Rozrywki. Tam ogrzały się przy ognisku, a w nagrodę za pozytywne działanie na rzecz lokalnego środowiska zostały obdarowane jabłkami.

Barbara Szuleka