Bajomisie w Aptece Zdrowit

We wtorek 8 października przedszkolacy z grupy Bajomisiów, przyjmując zaproszenie jej właściciela odwiedzili aptekę Zdrowit. Celem wizyty w aptece Zdrowit była profilaktyka w zakresie zdrowia, higieny i unikania zagrożeń dla zdrowia i życia. Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte przez  tatę małej Bajomisi Agatki Pana Łukasza i personel apteki. Z uwagą przyglądały się wyposażeniu apteki, słuchały objaśnień, oglądały zaplecze apteki i dzieliły się swoją wiedzą na temat troski o własne zdrowie. Z ciekawością poznawały etapy powstawania maści leczniczych i wykorzystywanych do tego celu naczyń i narzędzi. Bajomisie rozpoznawały niektóre produkty wspomagające w leczeniu dzieci jak witaminy, syropy oraz służące do udzielania pierwszej pomocy plastry, opatrunki, bandaże. Właściciel apteki poczęstował małych gości żelkami uodparniającymi o smaku pomarańczy i wręczył każdemu przedszkolakowi reklamówkę z prezentami. Wszystkie Bajomisie były niezwykłe zadowolone a po powrocie do przedszkola z ciekawością oglądały swoje prezenty. Świat widziany przez różowe okulary, które wśród innych prezentów otrzymały dziewczynki, w nadchodzące jesienne dni niech będzie dla nich wesoły i pozbawiony kłopotów zdrowotnych.

Barbara Szuleka