Spotkanie z Policjantami

 21 września najważniejszym wydarzeniem dnia była wizyta w naszym przedszkolu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Wodzisławskiej Komendy Policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, a także gdy spotkamy nieznanego psa. Przypominali również o konieczności jazdy dzieci w samochodzie w fotelikach oraz zapinaniu pasów.  Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się: czapka policyjna, mundur i kajdanki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również radiowóz policyjny. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Aleksandra Szymanowska