„Muzeum na kółkach”

W ramach imprez towarzyszących wydarzeniu “Muzeum na kółkach” zorganizowano w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne dla przedszkolaków, podczas których dzieci wykonywały maski purimowe. Warsztaty te poprowadziła pani Julia Meisel.
Na początku spotkania wyjaśniła ona dzieciom skąd wziął się zwyczaj wykonywania masek purimowych oraz w jaki sposób Żydzi obchodzą święto Purim, nazywane popularnie żydowskim karnawałem. Następnie dzieci samodzielnie wykonywały purimowe maski – jeden z najbardziej charakterystycznych elementów tego święta. Do wykonania masek dzieci miały do swej dyspozycji: kolorowe papiery, bibuły, taśmy samoprzylepne, włóczki, sznurki, piórka, wstążeczki oraz cekiny. Powstałe maski były bardzo piękne, kolorowe.  Poniżej przedstawiamy efekt pracy dzieci.

Aleksandra Szymanowska