Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej

Dzieci z grup Bajoskrzaty i Smerfy pojechały na wycieczkę do  Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Przed wyjazdem nasz autokar został sprawdzony przez Policję i dopuszczony do jazdy. Bezpiecznie wyruszyliśmy w drogę, ku przygodzie.

Dzięki pobytowi w studio, dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, animacja, efekty specjalne, efekty dźwiękowe, dowiedzieliśmy się też na czym polega skład komputerowy. Podczas pobytu w studiu dzieci oglądały  rekwizyty, dekoracje, projekty postaci bajkowych.
Fachowa prelekcja Pani Barbary Olek poparta była zwiedzaniem kolejnych pomieszczeń, w których tworzone są kolejne elementy bajki – pracownia animacji, malarnia, pokój zdjęć i sali nagrań dźwięku. Odwiedziliśmy też Bolka i Lola i zrobiliśmy sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.
Na koniec tej podróży udaliśmy się  do sali kinowej, gdzie w miłej atmosferze oglądaliśmy bajeczki powstałe w owym Studio.

Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę, która była biletem wstępu oraz zakupione w Studio karty Reksio.

Nasza wycieczka była dla dzieci niezwykłą przygodą w świat bajki.

Róża Bojda