„Smerfy na Olimpiadzie”

 09 czerwca po raz XVIII odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa organizowana dla dzieci z wodzisławskich przedszkoli. Celem olimpiady jest:
– rozumienie podstawowych zasad dbałości o zdrowie i przestrzeganie ich
– aktywne uczestnictwo w zabawach, grach i zajęciach ruchowych
– ukazanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu, zainteresowanie dzieci sportem
– podejmowanie sportowej rywalizacji
– wdrażanie do zdrowej rywalizacji i przestrzegania zasad fair-play w sporcie i w życiu
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Smerfów” w składzie: Maja, Jagoda, Iga, Olek, Igor, Jakub oraz Pani Gabrysia.
Tradycyjnie Olimpiada rozpoczęła prezentacją drużyn oraz zapaleniem Znicza Olimpijskiego a także złożeniem przysięgi, w której dzieci przyrzekały bawić się zgodnie z zasadami Fair Play. Następnie reprezentanci przedszkoli stanęli w szranki rywalizacji mając do pokonania różne konkurencje: „Bieg z taczkami”, Rzuty piłkami do kosza”, „Bieg z przeszkodami”, „Slalom na hulajnodze”, „Wyścig z łyżką”, „Chodzenie na szczudłach” oraz „Wyścig piesków”. Dla wychowawczyń przygotowano także konkurencję – był to „Bieg ze skakanką”.
Rywalizacja wśród dzieci była bardzo zacięta, a o tym kto zajmie pierwsze,drugie i trzecie miejsce musiała zadecydować dogrywka. Ostatecznie wygrały dzieci z Przedszkola nr 1, na drugim miejscu uplasowało się Przedszkole nr 9, a trzecie miejsce przypadło Przedszkolu nr 2.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Drużyny, które 1,2,3  miejsca otrzymały medale a zwycięska drużyna puchar. Dzieciom osobiście gratulował prezydent Miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca.
„Ducha rywalizacji” naszym  “Smerfom” nie brakowało i choć nie zajęły miejsca na podium świetnie się bawiły.
 Aleksandra Szymanowska