Konkurs wiedzy o zdrowiu ,,Dbam o zdrowie.”

Dnia 15 czerwca br dzieci z grupy „Smerfów” udały się do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 16 na Osiedlu Piastów. Celem spotkania był udział w konkursie wiedzy o zdrowiu pt. „Dbamy o zdrowie”. Na miejscu przywitała nas Pani Dyrektor Przedszkola i zaprosiła do grup „Gwiazdek”. Tam czekały na nas dzieci 5-letnie z którymi Pani Magda przygotowała dla nas konkurs. Celem konkursu było: kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, integracja zespołów grupowych oraz społeczności przedszkolnej. Dzieci uczestniczyły w konkursach: „Czarodziejski worek, „Wesołe i smutne buźki”, „Wodny wyścig”, „Układanie puzzli’, “Rzucanie do kosza”, „Zdrowy i chory ząbek”. Pomiędzy zadaniami były przerywniki w postaci zagadek dla wszystkich dzieci oraz „Gimnastyka”. Czas upłynął  bardzo szybko w miłej i radosnej atmosferze. Więcej na ten temat w zakładce SMERFY.

Aleksandra Szymanowska