Zabawy na korcie tenisowym

05.05.2015r. w piękny, słoneczny poranek grupa dzieci 3,4-letnich, „MISIE” udała się na korty tenisowe. Zajęcia zasponsorowała i przeprowadziła – trenerka tenisa ziemnego – pani Joanna Żmij, mama Majki. Pani Joanna oraz ciocia Majki, pani Magda przyniosły ze sobą na kort cały kosz piłeczek, rakiety odpowiednie do wzrostu dzieci…oraz wodę do picia.
Celem zajęć był przede wszystkim ruch poprzez zabawę oraz poznanie nowej dyscypliny sportowej jako ciekawej formy aktywności ruchowej. Każdy przedszkolak miał możliwość zabawy z rakietą i piłeczką tenisową. Zajęcia były bardzo ciekawe i urozmaicone. Dały możliwość oswojenia się dzieciom z piłką i rakietą oraz poznania kilka podstawowych elementów tej gry.
Gra w tenisa okazała się doskonałą, niosącą ze sobą wiele korzyści, formą rozrywki dla przedszkolaków. Oprócz prawidłowego rozwoju psychomotorycznego i ogólnej sprawności fizycznej, świetnie wpływa na koordynację ruchową dziecka, rozwija refleks, oraz uczy dyscypliny, wytrwałości i zdolności koncentracji.

Dziękujemy bardzo Pani Joannie za zorganizowanie tych niezwykle atrakcyjnych zajęć dla dzieci. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i wszystkie zgodnie stwierdziły, że chcą  grać w tenisa.

Jadwiga Matuszek

Na portalu internetowym Nasz Wodzisław można przeczytać o tym wydarzeniu

http://www.naszwodzislaw.com/site/art/13-kultura-i-edukacja/0-/9982-zabawy-przedszkolakow-z-pp-nr-18-na-korcie-tenisowym.html