Teatrzyk „Opowieść o zaczarowanym źródle”

W piątek 22 maja ponownie w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem pt. „Opowieść o zaczarowanym źródle”. Bajka opowiadała o braciach, którzy kolejno podejmowali wędrówkę do górskiego źródełka a po drodze zawierali wiele niezwykłych znajomości.

Podstawowym założeniem aktorów było to, by bajka  posiadała wartości wychowawcze. W czasie spotkania odbyliśmy podróż, podczas której dowiedzieliśmy się  jak należy postępować w życiu. Nasze przedszkolaki miały okazję pomagać aktorom, odpowiadać na pytania i bawić się wspólnie z bohaterami bajki.

Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i mamy nadzieję że także nauczyło, że w  życiu  warto być dobrym i uczciwym.

Aleksandra Szymanowska