“Segreguj odpady z Wodzikiem”

W piątek 15 maja 2015r. Smerfy i Bajoskrzaty, nasi najstarsi przedszkolacy uczestniczyli w zajęciu edukacyjnym o tematyce ekologicznej pt.“Segreguj odpady z Wodzikiem”.
Zajęcie przygotowały i  o poprowadziły panie Weronika Hołomek i Edyta Duda, pracujące w  Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl.
Sympatyczna maskotka naszego miasta Wodzik i znakomity wierszyk autorstwa Pani Weroniki  ułatwiły przedszkolakom przyswojenie treści związanych z segregacją odpadów. Zadanie praktyczne przygotowane dla przedszkolaków, nie stanowiło dla nich większej trudności. Do przygotowanych kolorowych worków, dzieci segregowały odpady  papierowe, plastikowe, szklane, metalowe i  pochodzące z ogrodu. Gdy miały wątpliwości, pani Weronika przychodziła z pomocą czytając stosowny fragment wiersza. Znakomita większość dzieci,  uczestniczy w czynności segregacji odpadów w swoich domach pomagając rodzicom. Po zakończeniu zajęcia wszyscy przedszkolacy otrzymali prezenty w postaci notesików i breloczków z napisem “Segreguj odpady z Wodzikiem”.

Barbara Szuleka