Muzyczne spotkania, w roli głównej – gitara

Kontynuując spotkania muzyczne w naszym przedszkolu 18.05.2015r. dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym „Gitarowy zawrót głowy”. Tym razem przedszkolaki poznały GITARĘ – jej elementy składowe i technikę gry na niej. Dzieci dowiedziały się, że gitara należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych i że, może być instrumentem solowym oraz akompaniującym. Przedszkolaki poznały i porównywały ze sobą gitarę klasyczną, elektryczną i basową. Gitarzysta, pan Krzysztof, zaprezentował dzieciom jak brzmi gitara w różnych stylach muzycznych np. blues, country, reggae, rock and roll. Dzieci wysłuchały również kilku utworów zagranych na różnych gitarach m. in. „El Papamoscas”, „Jestem sobie przedszkolaczek”, ale najlepiej bawiły się przy utworze… „Bo jak nie my to kto?”
Gitarowy koncert bardzo spodobał się wszystkim dzieciom. A może wśród naszych przedszkolaków rośnie jakiś przyszły znany gitarzysta….

Jadwiga Matuszek