Dzień Otwarty w przedszkolu

7 maja 2015r w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich przyszłych przedszkolaków.

W tym dniu dzieci 3 letnie w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z paniami, wyglądem i wyposażeniem sali zabaw. Uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, muzycznych, ruchowych, zabawach z kolorową chustą animacyjną. Przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi mamami wykonały łąkę ze stokrotek wcześniej przygotowanych przez panie. Dzieci chętnie włączały się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw, maluchy miały okazję zapoznać się ze swoimi rówieśnikami, mogły również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

W grupie dzieci starszych dla miłych gości również przewidziano wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość uczestniczenia w zabawach muzyczno – ruchowych:„Wszyscy są”, „Jedzie pociąg”, „Woogi -boogi”, ”Czy grubi czy chudzi”. Były również zabawy z chustą animacyjną: „Przebieganie pod chustą”, „Złap przesyłkę”. Następnie dzieci brały udział w warsztatach plastycznych „W krainie fantazji”. Zaplanowano również ćwiczenia sprawnościowe oraz zabawy relaksujące. Następnie odbyły się zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Udział w takich zajęciach dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że przedszkole to miejsce, gdzie można spędzić wspaniale czas. W nagrodę dzieci do domu zabrały własnoręcznie wykonany obrazek, słodkości i pamiątkowe wiatraczki.

Ala Szymanowska, Gabriela Krygier – Kuchcińska