Warsztaty edukacyjne dla dzieci

W środę 6 maja 2015r., w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci na temat “Znaczenie pszczół w życiu człowieka i konieczności ochrony środowiska naturalnego”, które  poprowadzili członkowie Koła Pszczelarskiego w Gorzycach.
W pierwszej części zajęć panowie pszczelarze zaznajomili dzieci z pszczelą rodziną, z budową ula, pracą pszczelarza i jego ubiorem.
Potem, w małych zespołach dzieci budowały z segmentów model ula, przyglądały się pszczelej rodzinie umieszczonej w przeszklonym ulu. Dzieci starsze 5,6-letnie  mogły samodzielnie wykonać świecę z pszczelego wosku. Na zakończenie praktycznej części warsztatów, wszystkie dzieci degustowały smak miodu na kruchym wafelku.
W drugiej części warsztatów, pani prowadząca zaciekawiła  dzieci barwną opowieścią o życiu, zwyczajach i pracy pszczelej rodziny. Mówiła również o zagrożeniach dla pszczół i ich znaczeniu dla człowieka, wykorzystując także do tego celu przekaz multimedialny. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i  z przejęciem mówiły o swoich spostrzeżeniach.
Po zakończeniu prezentacji wszyscy przedszkolacy otrzymali kolorowe ulotki informacyjne, opisujące życie i znaczenie pszczół dla życia człowieka, aby móc podzielić się tą wiedzą z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy  członkom Koła Pszczelarskiego w Gorzycach za ciekawe warsztaty zorganizowane dla naszych wychowanków.

Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani BEACIE LUBASZ  za zorganizowanie spotkania.

Barbara Szuleka