„Powitanie wiosny”

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z Przedszkola Publicznego nr 18 dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.
Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i wycieczek. Wykonały ilustracje o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Dekorowały wraz z paniami swoje sale. Grupa Smerfów i Bajoskrzatów specjalnie na ten dzień przygotowała wiosenne wianki a Misie – zielone „balonowe” gaiki. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień, od samego rana przedszkolaki z uśmiechem witały swoje panie, pląsały w rytm wiosennych melodii, nie mogąc się doczekać wiosennego korowodu. Wreszcie o godzinie 10.30 wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się przed przedszkolem. W dobrych nastrojach i pięknie przystrojone w wiosenne kolorowe akcenty i emblematy wyruszyły barwnym korowodem do ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach Marzannę. Głośnym graniem na instrumentach, skandowaniem, okrzykami i piosenkami przedszkolaki pożegnały zimę i przywoływały długo oczekiwaną wiosnę.

Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny i symbolicznym spaleniu Marzanny, dzieci przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie naszego przedszkola.

Gabriela Krygier – Kuchcińska