Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca, z okazji Międzynarodowego Dniu Teatru Bajoskrzaty, Smerfy i Misie zostały zaproszone do Wodzisławskiego Centrum Kultury na spektakl pt “Mała syrenka” w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.
Przedszkolaki udały się wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu i poznały tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę, podstępną wiedźmę Zewlagę, księcia Edwarda, wypatrującego co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego uroczą mamę – królową Hortensję oraz niezastąpionego kucharza Fryca. Razem z Vivien widzowie przeżywali tęsknotę za innym, nieznanym dotąd światem, pierwszą miłością do księcia Edwarda. Wielkim atutem tego przedstawienia były melodyjne piosenki, kolorowe, bajeczne stroje i niezwykle tajemnicza scenografia. Aktorzy swoją fantastyczną grą dostarczyli dzieciom wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć, wywołali uśmiechy na ich twarzach, a przedszkolaki odwdzięczyły się im gorącym aplauzem i gromkimi brawami.
Po spektaklu odbyły się interaktywne warsztaty teatralne i spotkanie z aktorami. Podczas prezentacji całego zespołu Teatru Moich Marzeń, oklaskiwane były również osoby, które na co dzień nie ujawniają swojej twarzy, a wnoszą ogromny wkład w realizację każdego przedstawienia. Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen.

Jadwiga Matuszek