Ferie – Kino domowe w przedszkolu czyli “wielki telewizor” na ścianie!

Ferie w przedszkolu z bajkami bez agresji – to dobry i ciekawy pomysł. Nauczycielki postanowiły zorganizować dzieciom w okresie ferii codzienne, począwszy od dziś, 20 minutowe seanse z bajkami, które charakteryzują się poczuciem humoru, brakiem agresji, przemocy czy wulgaryzmów. Ważne by opierały się na odpowiednich wartościach i postawach oraz by cechowały je walory artystyczne. Bajka powinna skłaniać dzieci do refleksji, wyciągania konkretnych wniosków. To nie mogą być tylko kolorowe obrazy, przesuwające się przed oczyma dziecka.
Przygotowano w sali „Smerfów” przytulne miejsce z przyciemnionymi oknami, gdzie dzieci spokojnie mogły oglądać bajki wyświetlane przy pomocy rzutnika.
„Ojej, jaki wielki telewizor na ścianie!” – takimi słowami 3-letnia Zuzia  skomentowała obraz, który pojawił się na ścianie. Dzieci utożsamiały się z głównymi bohaterami, przeżywały z nimi wspaniałe przygody, wspólnie z nimi cieszyły się i smuciły. W dniu dzisiejszym miały przyjemność oglądać następujące bajki: Zaczarowany ołówek, Krecika, Bolka i Lolka oraz Sąsiadów.
Na zakończenie seansu z bajkami, dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
Kocerba Katarzyna