Aktywne ferie w przedszkolu

Drugi dzień ferii zimowych u Krasnalków upłynął na „zimowych zabawach”. Dzieci poznały dwa bałwanki występujące w teatrzyku „Spotkanie bałwanków”. Krasnalki wskazywały różnice i podobieństwa w ich wyglądzie. Wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków wywołała zakryta żółtym kartonem plansza. Podczas odkrywania jej kolejnych fragmentów dzieci opowiadały, co przedstawia odkryty fragment i odgadywały, co jest na kolejnym fragmencie. Słuchając utworu instrumentalnego A. Vivaldiego – koncert f-moll „Zima” Allegro non molto Krasnalki dowolnie poruszały się naśladując wirowanie i opadanie płatków śniegowych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kartkę z rysunkiem bałwanka. Zadaniem dzieci było porównanie swojego bałwanka ze wzorem i dorysowanie trzech brakujących fragmentów. Wszystkie krasnalki dobrze się bawiły i poprawnie wykonały kolejne zadania.

Jadwiga Matuszek