Aktywne ferie – Bałwanek bałwankowi nie równy!

Kształtować spostrzegawczość wzrokową należy u dzieci jak najwcześniej. Spostrzegawczość rozwijamy na przykład poprzez wyszukiwanie różnic w dwóch obrazkach różniących się pewnymi szczegółami.
Krasnalki wyszukiwały różnice miedzy dwoma bałwankami. Wspaniale sobie poradziły. Wymieniły wszystkie cechy, które je różnią od siebie. Najpierw je policzyły a następnie zauważyły, że jeden jest mniejszy a drugi większy, jeden jest gruby a drugi … itd..
Takie ćwiczenia jak najczęściej powinno się organizować nie tylko w przedszkolu, ale również w domu.
Następnie dzieci układały z elementów bałwanka, przyklejały go na kartkę i samodzielnie dorysowywały brakujące szczegóły takie jak: oczy, nos, buzię, guziki, miotłę .

Katarzyna Kocerba