Zimowe zabawy w ogródku przedszkolnym

Zima to pora roku bardzo lubiana przez dzieci. Zabawy na śniegu sprawiają dzieciom wiele radości. Ruch na świeżym i mroźnym powietrzu sprzyja rozwojowi, a co najważniejsze hartuje. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Poznajcie Edzia – bałwanka ulepionego przez dzieci z grupy “Smerfy” oraz jego kolegę – bałwanka ulepionego przez dzieci z grupy “Misie”. Dzieciom wiele radości dostarczyła zabawa w tworzenie śniegowego „orzełka” – polegająca na  położeniu  się na śniegu plecami i przesuwaniu  rękami i nogi do góry i na dół.

Rodzicu pamiętaj, że niezbędne jest  odpowiednie ubranie dziecka, tzn. kombinezony, nieprzemakające lecz „oddychające” kurtki i buty, koniecznie rękawiczki, czapka i szalik.

Róża Bojda