Widowisko “Nasze okolice” w WCK

W środę 28 stycznia 2015 r. nasi starsi przedszkolacy zasiedli na widowni Wodzisławskiego Centrum Kultury, aby zobaczyć piękne widowisko taneczno – wokalne przygotowane przez zespół Vladislawia. “Nasze okolice” to tytuł tego widowiska, które pomysłowo i dowcipnie prowadziły uśmiechnięte dziewczynki w czarnych trykotach. Przedszkolacy poznali wiele śląskich walczyków i polek, min.z okolic Opola, Raciborza, Rybnika i Bytomia. Nie zabrakło także pięknych tańców górali śląskich. Barwne stroje, wielość kroków i figur tanecznych  jak również przepiękna muzyka i śpiew solistki zespołu sprawiło, że dzieci z otwartymi ustami śledziły wszystko co działo się na scenie. Dziewczynki prowadzące koncert zachęciły małych  widzów do wspólnego śpiewania śląskich piosenek i uczestnictwa w  zabawach tanecznych. Odważni przedszkolacy wspólnie  z tancerkami zespołu Vladislawia tańczyli na scenie z radością i dużym zaangażowaniem. Serdecznie dziękujemy zespołowi Vladislawia i pani choreograf za wspaniałe widowisko, które oglądaliśmy z wielką przyjemnością.

Barbara Szuleka