Teatrzyk “Opowieść z zimowej krainy”

13.01 odwiedził nas Teatr Bajkowe Skarbki Śląska, który zaprezentował przedszkolakom bajkę pt.: „Opowieść z zimowej krainy”.

W zimowej dolinie mieszkała księżniczka Jagódka, która była troskliwa, miła i lubiła spotykać się ze swoimi poddanymi. Tymczasem do doliny przybył chciwy Hrabia, który pragnął pojąć księżniczkę za żonę. Ta jednak chciała, by jej wybranek, który zostanie księciem, był dobry, czuły i troskliwy. Poleca mu więc zdobyć cudowny kwiat – Kwiat Dobrego Serca, który może zakwitnąć, tylko wtedy, gdy zajmuje się nim troskliwa i kochająca osoba.
Hrabia jednak ani myślał pielęgnować kwiat. Postanowił zdobyć go siłą i podstępem. Na drodze księżniczki tymczasem pojawił się prosty chłopak – Marko, który chętnie podjął się zadania – postanowił odnaleźć Kwiat Dobrego Serca oraz uratować, schwytanego przez Hrabiego, wesołego Wiewióra.
Aktorzy przypomnieli dzieciom, że najważniejsze w życiu są: uczciwość, pracowitość i niesienie pomocy innym.
Tylko ludzie z dobrym sercem mogą być szczęśliwi i żyć w zgodzie z innymi.

Jadwiga Matuszek