Dzień Górnika w przedszkolu

04.12.2014r. do naszego przedszkola na zaproszenie grupy Smerfy i Misie przybyli górnicy, aby opowiedzieć dzieciom o trudzie górniczej pracy. Goście zaprezentowali się w galowych mundurach górniczych i wyjaśnili dzieciom, z jakich elementów składa się taki strój. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za wieloletnią i wzorową pracę. Goście opowiedzieli dzieciom o powstaniu węgla i wyjaśnili, jak ciężką i niebezpieczna pracę wykonują w kopalni górnicy. Przedszkolaki dowiedziały się do czego wykorzystywany jest węgiel i jak ważne jest jego znaczenie. Podczas tego spotkania, dzieci zaprezentowały część artystyczną złożoną z wierszy, piosenek i tańców oraz złożyły życzenia górnikom w związku z ich świętem.

Więcej na temat spotkania z górnikami w zakładkach: Misie i Smerfy.

Róża Bojda