ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Dnia 13 października 2014r. przedszkolaki wzięły po raz pierwszy udział w obchodach DNIA DRZEWA.

Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Ponieważ marzeniem każdego człowieka jest życie w czystym, zadbanym środowisku i radość z piękna otaczającej przyrody, postanowiliśmy włączyć to święto w kalendarz stałych imprez przedszkolnych.

W ramach Dnia Drzewa przedszkolaki wzięły udział w zabawach: „Narodziny drzewa”- gdzie naśladowały w jaki sposób rośnie drzewo oraz „Ja i drzewo”- mającej na celu wielozmysłowe poznanie drzew. Wszyscy złożyli też przyrzeczenie „młodego ekologa” zapewniając, że nie będą niszczyć nigdy drzew, łamać ich, oszpecać i zawsze dbać o przyrodę.

Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do budzenia w przedszkolakach szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Jadwiga Matuszek