Obchody II Dnia Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka rozpoczął się od przyjazdu tajemniczego gościa z wieloma pakunkami. Już wkrótce wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłym przedstawieniu iluzjonistycznym. Na oczach dzieci działy się niezwykłe rzeczy. Najpierw mistrz Mario nakładał srebrne pierścienie na ręce, a potem nie wiedzieć jak, w jednej chwili zrobił z nich łańcuch lub kwiat, kolorowe chusteczki początkowo powiewały oddzielnie a potem były związane ze sobą. Wystarczyło dmuchnięcie małej Tosi, aby znów się rozwiązały. Były również sztuczki ze sznurkami, znikającą kostką, strzelającymi w górę wstążkami z konfetti i wodą, która wlewana do gazety wcale jej nie zmoczyła. Jednak największą atrakcją tego przedstawienia był latający stolik. Przykryty czerwonym obrusem unosił się w powietrzu we wszystkie możliwe strony. Maestro “Mario” oczarował swoimi magicznymi sztuczkami małych widzów i ich panie, które także próbowały swoich sił w sztuce iluzji. Z pewnością, wiele z tych sztuczek nie udało by się, gdyby nie przedszkolni asystenci. Dzięki instrukcjom mistrza Mario i jego magicznych przyborów, dzieci współtworzyły to wspaniałe przedstawienie. 

Wszystkie przedszkolaki z okazji święta otrzymały także prezenty: kinder czekoladę, kinder bueno, soczek oraz książeczki z bajkami.

Barbara Szuleka