Uroczyste Pożegnanie Przedszkola.

„….bo lata miodowe powoli kończą się,

I szkoła już do nas swe powitanie śle”

Tę piosenkę nucą Krasnalki i Pszczółki od kilku dni, gdyż tą piosenką żegnali się z przedszkolem podczas Uroczystości Zakończenia Edukacji Przedszkolnej, która odbyła się 16.06.2014r.

Na uroczystość dzieci wraz z wychowawczyniami: Gabrysią, Kasią i Dorotą zaprosili Rodziców, Panią Dyrektor – Różę Bojdę, Panie salowe: Danusię i Basię, Panie kucharki: Marysię i Jolę, Panią Krysię – intendentka, Panów konserwatorów: Kazimierza i Bogdana. Dzieci wystąpiły z inscenizacją pt. „Hej żeglujże, żeglarzu”, która w swoimi przesłaniu nawiązywała nie tylko do nadchodzących wakacji, ale również do czekającego dzieci nowego etapu życia w którym czekają na nie nowe przygody, radości, ale również trudności i przeszkody, które można i należy pokonywać. W inscenizacji wystąpili dzielni Marynarze, groźni Piraci i tajemnicze, urocze Syrenki. Po „długiej” podróży okręt dopłyną do Polski do której wszyscy bohaterowie wraz ze swoimi wychowawczyniami wkroczyli tańcem narodowym – Polonezem.

Po części artystycznej dzieci recytowały wiersze dziękując wszystkim zaproszonym gościom za wszystko czego doświadczyły podczas pobytu w przedszkolu. Pani Dyrektor natomiast podziękowała tym Rodzicom, którzy w sposób szczególny współpracowali i angażowali się w życie przedszkola wręczając im pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie Absolwentom pamiątkowego Tablo i książeczek. I w tym momencie zrobiło się trochę smutno, w niejednym oku zakręciła się łza, bo przecież większość tych dzieci spędziła w przedszkolu 4 lata.

Również Rodzice podziękowali wszystkim zaproszonym pracownikom przedszkola, za wkład pracy włożony w edukację ich pociech, zapraszając do przygotowanego przez nich poczęstunku.

Wszystkim naszym Absolwentom, życzymy sukcesów w szkole, prawdziwych przyjaźni, życzliwych ludzi dookoła, wiary w siebie i przekonania że: Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat..”

Dorota Cios

Więcej zdjęć z uroczystości wkrótce w galerii.