Teatrzyk „Cudowna lampa Alladyna”

Dnia 6 czerwca 2014r. aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych SZTUKA po raz kolejny  gościli w Żłobku Miejskim.

Tym razem maluchy ze żłobka oraz przedszkolaki  mogły obejrzeć przedstawienie pt. Cudowna lampa Alladyna”, które  przybliżyło im egzotykę krajów dalekiego wschodu. Spektakl w humorystyczny sposób opowiadał przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy. Przedstawienie  miało charakter interaktywny, dzięki temu najmłodsi widzowie mogli przez chwilę wcielić się w rolę aktorów. Barwne kostiumy, piękne elementy scenografii oraz  orientalna muzyka w pełni oddawały baśniową atmosferę spektaklu. Przesłaniem sztuki było zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności.

Koszt przedstawienia pokryto po połowie przez obie placówki  ze składek na rzecz Rady Rodziców.

Róża Bojda