Rodzinny festyn żłobkowo-przedszkolny.

Początek czerwca to czas bardzo dobry do zorganizowania festynu rodzinnego. Wiosna w pełni, wszyscy napełnieni nową energią i dwa święta: Dzień Matki i Dzień Ojca, które można uczcić razem – właśnie w ramach festynu.

Pani dyrektor w ciepłych słowach powitała przybyłych gości: Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecę, zastępcę Prezydenta Miasta Eugeniusza Ogrodnika, Naczelnik Wydziału Edukacji panią Ludwikę Kłosińską, rodziców oraz zachęciła wszystkich do oglądania występów przedszkolaków, którymi rozpoczęto festyn.

Bajkoskrzaty, Smerfy, Pszczółki, Krasnale zaśpiewały rodzicom piosenkę a następnie zaprezentowały się w różnorodnych układach tanecznych. Oklaski były jak najbardziej zasłużone, zarówno ze strony najbliższych jak i przybyłych gości.

Zwieńczeniem popisów dzieci był występ Kacpra Szopy, który wraz ze swoją partnerką Martą, zaprezentował swoje umiejętności w tańcu towarzyskim.

Nadszedł czas upragnionych zabaw na trampolinie, zamku. Po ogrodzie przedszkolnym przechadzały się koty, tygrysy, pająki, białe niedźwiedzie itp., a to za sprawą pani Marzenki, która dzielnie przez cały festyn malowała dziecięce twarze. Mamy również mogły zrobić sobie wspaniały makijaż.

Największą popularnością cieszyło się stoisko z cegiełkami na rzecz przedszkola i żłobka. Wszystkie cegiełki zostały sprzedane – za co bardzo dziękujemy! Również koło szczęścia  było oblegane przez najmłodszych.

Pokaz w wykonaniu Straży Pożarnej oraz fitness dla dzieci prowadzony przez panią Aleksandrę z FitOlki to kolejne atrakcje.

Po zabawach, które organizował specjalnie na te okazję zaproszony wodzirej dzieci wraz z najbliższymi chętnie korzystały z bufetu przedszkolnego, gdzie czekały na nie różnorodne ciasta, ciasteczka – wykonane przez chętne mamy. Również frytki, grochówka, placek po węgiersku i inne smakołyki cieszyły się uznaniem kupujących.

Zwieńczeniem festynu było losowanie nagród głównych. W tym roku było ich kilka. Wielu z niecierpliwością czekało na wylosowanie swojego numeru. Wygrani cieszyli się, a ci co nie mieli szczęścia w tym roku może będą je mieli w przyszłym.

 Miło nam, że to czwartkowe popołudnie mogliśmy spędzić z rodzicami naszych wychowanków. Doceniamy fakt, że znaleźli chwilę czasu, by przybyć na nasz festyn, by wspólnie z dziećmi pobawić się. J. Janvrin napisała „ Kiedy spędzasz czas tylko z dzieckiem, mówisz mu, że jest dla Ciebie ważne”.Uczestniczenie w życiu przedszkolnym dziecka powinno być nie tylko powinnością rodzica, ale i przyjemnością, bo przecież dzieciństwo mija tak szybko.. .

Kocerba Katarzyna

Więcej zdjęć w Galerii.