Dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków

Z doświadczenia wiemy, że dzieciom rozpoczynającym edukację przedszkolną największą trudność sprawia adaptacja w nowym środowisku. Chcąc ułatwić dzieciom ten trudny moment nasze przedszkole organizuje corocznie Dni Otwarte.
W tym roku zaplanowałyśmy zorganizować ten dzień 05 czerwca od godziny 15 do 16.30.  Zaprosiliśmy rodziców wraz z przyszłymi przedszkolakami do sali  6 latków, gdzie czekały już dzieci uczęszczające do naszego przedszkola  oraz panie:Basia, Dorota, Gabrysia i Ala. Po powitaniu zaprosiliśmy przyszłych przedszkolaków do wspólnych zabaw integracyjnych -”Jak przyjemnie maszerować”, „Czy grubi czy chodzi”, “Ćwiczenia z Zosią gimnasią”. Następnie rodzice wraz z przyszłymi przedszkolami przeszli do sal w których od września będą  przebywać ich pociechy. Tutaj dzieci mogły pobawić się zabawkami według własnych zainteresowań, mogły rysować – kredkami, kolorować kolorowanki, lepić z plasteliny, układać puzzle, grać w różnorodne gry. W tym czasie nauczycielki  udzielały rodzicom odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przedszkola. W dalszej części  zaprosiliśmy wszystkich do naszego ogrodu przedszkolnego, gdzie dzieci mogły skorzystać ze znajdujących się tam urządzeń ogrodowych.
Trzeba przyznać, że przyszłe przedszkolaki świetnie się odnalazły w  naszym przedszkolu. Wszyscy chętnie się bawili, a gdy nadszedł czas rozstania wielu z nich nie chciało  wracać  do swych  domów. Na pożegnanie wszystkie przyszłe przedszkolaki otrzymały baloniki oraz słodką niespodziankę.

Dziękujemy licznie przybyłym  dzieciom i ich opiekunom  za wspólnie spędzony czas.

Aleksandra Szymanowska