Zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu

Początek kwietnia wprowadził do naszego przedszkola atmosferę zbliżających się świąt.

We wszystkich grupach panie zapoznały dzieci ze  zwyczajami i tradycjami  świątecznymi. Dzieci wykonywały przeróżne prace plastyczne związane ze Świętami Wielkanocnymi: malowały i ozdabiały pisanki, palmy,  wycinały i wyklejały zajączki,  kurczątka, kolorowały koszyczki, pisanki, palmy  oraz robiły wspólnie z paniami dekoracje świąteczne.

Dzieci poznały też wiersze, piosenki o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.


17.04.2014 czekała na wszystkie dzieci niespodzianka wielkanocny zajączek z czekolady.

Róża Bojda