Wiosna, wiosna!

Czym powitać cię wiosenko

Gdy zielona wracasz tu.

Chyba tańcem i piosnką ,

Bo to milsze jest od słów”.

Od rana słychać było wesołą i skoczną piosenkę śpiewaną przez dzieci z grupy Pszczółki. Każda grupa na ten dzień przygotowała piosenkę, wierszyk, by uczcić ten radosny dzień. No i jeszcze do tego wszyscy oczekiwali na ten najważniejszy moment dnia – topienie Marzanny. Co prawda , u nas w pobliżu przedszkola nie ma warunków do jej utopienia więc tradycyjnie, pod bacznym wzrokiem wszystkich pań, spaliliśmy ją w ogrodzie przedszkolnym – z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa! Tak naprawdę Marzann było aż trzy – bo jak to się mówi, „od przybytku głowa nie boli !”

Pierwsze w ogrodzie pojawiły się Krasnale, które wypowiedziały nad swoją Marzanną zaklęcie, które nie pozwoli już zimie wrócić do nas oraz zatańczyły wiosenny taniec. Mamy szczerą nadzieję, że to pomoże zachować tak wspaniałą aurę, jak w pierwszym dniu wiosny – przez cały okres jej trwania i nie tylko.

Pszczółki i Smerfy również po chwili raźno wkroczyły do ogrodu z hasłem „Precz zimo zła!

Po spaleniu Marzann, nastąpił długo oczekiwany czas … zabaw w ogrodzie. Słoneczko cieplutko ogrzewało buzie dzieci i pań, co wszystkich napełniło niespotykaną energią i przede wszystkim w naszych sercach zagościła długo oczekiwana radość z przyjścia utęsknionej wiosny.

Katarzyna Kocerba