W oczekiwaniu na wiosnę – Ogródek w doniczce

Z niecierpliwością wszyscy  oczekują nadejścia  Wiosny. Także dzieci w przedszkolu nie mogą się doczekać, gdy pożegnają  Zimę  a powitają  nową porę roku.

W dniach od 10 do 15 marca we wszystkich grupach naszego przedszkola rozmawiano o oznakach zbliżającej się wiosny ale także organizowano w salach  „Ogródki w doniczkach”.
W poniedziałek 10 marca dzieci z grup „Smerfów” oraz „Krasnalków” udały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni, gdzie mogły obserwować pierwsze wiosenne kwiaty takie jak: żonkile, bratki, krokusy ale także mogły zobaczyć wiele nasion, cebulek które można posiać lub posadzić.
W następnych dniach przedszkolaki siały rzeżuchy, sadziły  cebulki, zakładały  hodowle własnej fasoli. Oprócz tego poznały warunki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin takie jak: światło, ciepło, woda. Przez cały tydzień dzieci obserwowały wzrost  roślin, dzieliły się spostrzeżeniami, dbały o swoje rośliny – systematycznie je podlewały.
Dzięki tym zajęciom, zabawom każdy przedszkolak już wie jak należy dbać o rośliny i co jest im potrzebne do wzrostu.

Aleksandra Szymanowska