Międzynarodowy Dzień Teatru w WCK

27 marca dzieci z grup: „Smerfów”, „Pszczółek” oraz „Krasnalków”  uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru w WCK. W ramach tego święta  dzieci zobaczyły spektakl „Zielony Wędrowiec” w wykonaniu Teatru Guziczek z Rybnika. Dzieci poznały Stworka – mieszkańca szarej krainy, który pewnego ranka budzi się zielony. Stworek postanawia  wyruszyć w świat na poszukiwanie zielonej rzeki, by na własne oczy zobaczyć swoją zieloność. Chce także udowodnić  szarym stworkom, że inne kolory istnieją. Jego niezwykła wędrówka  wiodła przez barwne krainy – od błękitnej, przez żółtą, czerwoną, białą,  po zieloną. Mieszkańcy każdej z krain witali  Stworka inaczej i chcieli  uczynić go takim,  jak oni. Na koniec  Stworek wraca tam skąd wyruszył, by opowiedzieć wszystkim, że istnieją inne kolory i że wszystkie kolory są równe.
„Zielony wędrowniczek” to bajka o przyjaźni, tolerancji.

Po obejrzeniu pięknego, kolorowego spektaklu przedszkolacy uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez reżysera spektaklu – panią Izabelę Karwot. Dzieci  naśladowały  odgłosy, kolory spotkane w spektaklu, zamieniały się w  dziwne figury. Na koniec wszyscy wzięli udział w  słodkim poczęstunku, podczas którego mówili o swoich wrażeniach i spostrzeżeniach ze spektaklu .

Aleksandra Szymanowska