Akcja – Mamo,Tato, pij wodę!

DRODZY RODZICE !!!
NASZE  PRZEDSZKOLE  PRZYSTĄPIŁO  DO  AKCJI
„Mamo, Tato, pij wodę!”
ORGANIZOWANEJ   PRZEZ
Żywiec Zdrój S. A. oraz Laboratorium Komunikacji Sp. z o.o.


Od 1 kwietnia w naszym przedszkolu rusza  kolejna już edycja programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Przebiega ona w tym roku pod hasłem „Mamo, Tato, pij wodę!”  i jest naturalną kontynuacją i rozszerzeniem wcześniejszego programu, w ramach którego dzieci poznają fascynujący świat wody. W tym roku Żywiec Zdrój postanowił zachęcić najmłodszych, aby wykorzystując nabytą w przedszkolu wiedzę namawiali rodziców do zachowań mających pozytywny wpływ na ich zdrowie.
W dzisiejszych czasach to dzieci często stają się nauczycielami dorosłych – to one są bardziej „otwarte na świat, szybciej chłoną nowości, łatwiej przyswajają trendy. Najmłodsi są doskonałymi obserwatorami i dostrzegają, że choć rodzice zachęcają ich do zdrowego odżywiania, czy uprawiania sportu, sami w praktyce często postępują inaczej.
Dlatego teraz, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym, ciekawym eksperymentom oraz zabawom, dzieci nie tylko dowiedzą się więcej o wodzie, ale nauczą się też jak zachęcić swoich rodziców do regularnego jej picia.
Zadania do wykonania w ramach realizacji programu:
– zrealizowanie w przedszkolu przez nauczycielki  3 scenariuszy zajęć dotyczących wody,
– przekazanie dzieciom ulotek oraz zadań domowych dla całej rodziny,
– przekazanie dzieciom wiedzy umożliwiającej edukację rodziców,
– wykonanie prac plastycznych podczas zajęć,
– zebranie prac wykonanych przez dzieci i rodziców w domu na wystawę przedszkolną,
– zawieszenie prac plastycznych w domu,
– edukacja rodziców dotycząca 3 Wodnych Zasad Zdrojka – zasad picia wody,
– przyniesienie na wystawę do przedszkola wykonanych wspólnie z rodzicami prac oraz Wodnego Albumu.
– przygotowanie wierszyka

Czas trwania konkursu – do 16.05.2014 r.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni 3 zwycięskie przedszkola, które otrzymają atrakcyjny zestaw nagród:
– tablicę multimedialną dla przedszkola
– breloczki „Zdrojek” dla przedszkolaków
– tablet dla koordynatora programu
Wyniki konkursu zostaną opublikowane w serwisie www.wolewode.pl do 06.06.2014 r.
Zwycięskie przedszkola odwiedzi ZDROJEK, który osobiście wręczy nagrody najmłodszym.
Dla pełnej i efektywnej realizacji programu niezbędna jest ścisła współpraca koordynatora programu, nauczycieli, przedszkolaków oraz  rodziców. Dlatego prosimy Rodziców do włączenia się w realizację programu.

zywiec